Już teraz ZUS bierze się za bezrobotnych! Czy zgłaszasz się po ubezpieczenie? Jeśli tak to sprawdź koniecznie, gdyż to właśnie Cię czeka. 

Od jakiegoś czasu bardzo głośno jest na temat wprowadzenia Polskiego Ładu. Planowanych jest wiele zmian, w tym zmiany związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Już teraz ZUS bierze się za bezrobotnych. Zgłaszasz się po ubezpieczenie? To Cię czeka! Przeczytaj koniecznie o co chodzi.

ZUS bierze się za bezrobotnych. To Cię czeka

Polski Ład spowoduje wiele zmian. Jedną z takich zmian będzie właśnie kwestia aktywizacji zawodowej. Od teraz te osoby, które zarejestrowały się w PUP, aby zdobyć ubezpieczenie zdrowotne aktualnie przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Jak się okazuje od teraz bezrobocie przestanie być wyłączną domeną urzędów pracy, a według wiceminister Iwony Michałek wiele osób zgłasza się aby otrzymać bezpłatną opiekę zdrowotną.

Ponadto od teraz rząd planuje walczyć z bezrobociem. W życie wejść ma specjalna ustawa. Już teraz chcą wspierać zatrudnienie.

Zdaniem ministerstwa oddzielenie kwestii ubezpieczenia społecznego od kwestii bezrobocia pomoże rozwiązać problemy osób poszukujących pracy, biernych zawodowo, a także pracodawców. Planowane zmiany spowodują również, że nowe centra wspierania zatrudnienia będą postrzegane jako instytucje nowoczesne, wspierające, efektywne oraz przyjazne klientowi

-taką informację możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Co o tym sądzicie? Popieracie taki pomysł?

ZOBACZ TAKŻE: Chłopak z niepełnosprawnością dokonał niemożliwego. Dawali mu 1% szans. [WIDEO]

ZOBACZ TAKŻE: Drugi nieudany skok PO na ulicę „Łupaszki”! Andruszkiewicz komentuje [FOTO]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj