Co roku, każdy z nas łudzi się, że to już ostatnie podwyżki. Niestety i w tym roku dopadła nas smutna rzeczywistość. Według GUS-u najbardziej podrożały ceny usług, opłat, paliw i jedzenia.

Żywność

Od początku roku mięso drobiowe w sklepach podrożało o 25 procent, co spowodowane jest grypą ptaków, która od kilku miesięcy dziesiątkuje fermy. Jak potwierdza najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, drożeje praktycznie wszystko.

Z danych GUS-u wynika, iż od początku roku owoce podrożały o 12 procent, warzywa o dziesięć, a napoje słodzone o nawet 30 procent. Reszta produktów spożywczych podrożała między 1,a 3 procent.

Opłaty

Znacznie bardziej mogliśmy odczuć podwyżki opłat za mieszkanie. Od początku roku wywóz śmieci podrożał średnio o 13 procent, niestety są miejsca w Polsce, np. Warszawa, gdzie za wywóz odpadów trzeba zapłacić nawet o 100 procent więcej. Podrożał również prąd o 9 procent.

Turystyka

Więcej wydamy również na wakacyjne podróże, a przynajmniej te krajowe, gdyż wycieczki zagraniczne potaniały średnio o 1 procent. Niestety ceny wycieczek zorganizowanych w Polsce poszły w górę o 6 procent. Hotele i restauracje podniosły ceny średnio o 5 procent, zaś paliwa są droższe o 1,10 zł za litr.

Z danych Głównego Urzędu Statystyczny wynika, iż w maju ceny w Polsce wzrosły średnio o 4,7 procent. Niestety te dane, nie wróżą nic dobrego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj