Od ponad roku w Polsce pojawia się wiele obostrzeń ustalanych przez rząd. Od dłuższego czasu również Polacy muszą nosić maseczki. Czy kiedykolwiek się to zmieni? Czy już niedługo pojawią się zmiany w sprawie ich noszenia? Rząd nie pozostawia złudzeń. 

Od jakiegoś czasu Polacy nosić muszą maseczki. Pomimo wprowadzenia szczepionek sytuacja się nie zmieniła i nakaz nadal pozostał. Czy zatem pojawią się jakieś zmiany ws. noszenia maseczek? Rząd nie pozostawia złudzeń i już teraz na ten temat wypowiedział się główny, rządowy doradca ws. COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE: Minister zapowiedział LUZOWANIE obostrzeń! Jest data

Doradca prof. Andrzej Horban przyznał, że rząd rozważa nakaz noszenia maseczek, ale tylko w dużych miastach. Dodał jednak, że jest jeden problem.

Ma ona jednak słabe strony. Pamięta pan, w pierwszej fali zamknięte zostały m.in. lasy, ale parki już nie. Wszyscy więc tabunami ruszyli do parków. Obawiamy się, że podobnie może być z mniejszymi ośrodkami, a jednak maseczka, w dużych zagęszczeniach ludności, również na świeżym powietrzu, chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa 

-zaznaczył.

To jednak nie wszystko i rząd nie pozostawia złudzeń.

Zupełnie inna sytuacja jest na wsiach, a zupełnie inna w miejscach, gdzie zagęszczenie ludzi jest większe. Jeśli transmisja wirusa jest duża – a jest bardzo duża – to jednak maski, nawet na świeżym powietrzu, zmniejszają tę transmisję 

-stwierdził.

Co sądzicie na temat jego słów?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj