Już niedługo mają pojawić się zmiany ws. emerytur. Sekretarz prezydenta Andrzeja Dudy właśnie zabrał głos. Zobacz co powiedział!

Pomimo, że wybory prezydenckie już dawno za nami prezydent Andrzej Duda planuje wywiązać się ze swojej obietnicy dotyczącej emerytury. Jak się okazuje już niedługo mają pojawić się zmiany ws. emerytur. Sekretarz prezydenta RP właśnie zabrał głos w tej sprawie. Znamy szczegóły!

Zmiany ws. emerytur. Sekretarz prezydenta zabrał głos

Jedną z najważniejszych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy podczas kampanii były emerytury stażowe. Jak się okazuje prezydent RP ma zamiar dotrzymać swojej obietnicy. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Błażej Spychalski, który potwierdził, że projekt dotyczący emerytur stażowych, na pewno niebawem powstanie.

Ponadto według Spychalskiego projekt ten będzie opracowany przez Radę ds. Społecznych- wszystko przez to, że prezydentowi RP bardzo na nim zależy.

Jakiś czas temu również Solidarność wyraziła swoje poparcie ws. emerytur stażowych. Chcą bowiem, aby Polacy mogli iść na emeryturę bez względu na wiek. Natomiast staż takich osób musiałby wynieść co najmniej 35 lat dla kobiet oraz 40 lat dla mężczyzn.

Przypomnijmy, że aktualnie wiek emerytalny dla kobiet to 60 lat, natomiast wiek emerytalny dla mężczyzn wynosi 65 lat.

Co sądzicie na temat takiego projektu? Myślicie, że taka zmiana byłaby konieczna, czy raczej warto zostać przy tym co było wcześniej?

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE słowa eksperta o COVID-19! Mowa o czwartej fali

ZOBACZ TAKŻE: Przeróbka hitu z lat 80-tych podbiła serca internautów! [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj