Pojawiły się zaskakujące zmiany w emeryturach! Minister już to potwierdziła. Sprawdź koniecznie o co chodzi!

Jakiś czas temu informowaliśmy o zmianach ws. emerytur. Teraz po raz kolejny pojawiły się zaskakujące zmiany w emeryturach. Przeczytaj koniecznie co dokładnie ulegnie zmianie. Minister Rodziny i Polityki Społecznej już to potwierdziła.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKIE zmiany ws. emerytur! Lepiej sprawdź

Zaskakujące zmiany w emeryturach! Minister już to potwierdziła

Super Express rozmawiał ostatnio z Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marleny Moląg na temat 14. emerytury. Minister potwierdziła, że było to tylko jednorazowe świadczenie, a seniorzy nie dostaną raczej nowego świadczenia.

14. emerytura była rozwiązaniem świadomie wprowadzonym jednorazowo, aby poprawić sytuację seniorów w 2021 r. W kolejnych latach już systemowo chcemy wprowadzać inne, wspomniane przed chwilą rozwiązania, które pomogą emerytom

-powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena Moląg.

Dodała, że w planach są natomiast wypłaty 13. emerytury. Zaznaczyła, że rząd robi wszystko, aby świadczenia emerytalne były wyższe.

Stąd wzrost minimalnej emerytury, wprowadzenie 13. i 14. emerytury. Stąd także zniesienie podatków dla emerytur do 2500 zł. Robimy to w ramach solidarności międzypokoleniowej, ale w żadnym razie nie jest to uznanie, że obniżka wieku emerytalnego była błędem 

-zaznaczyła.

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła rekrutacja do II edycji Akademii Samorządu. Kto może aplikować?

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Popieracie reformy rządu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj