Wielkie zamieszanie z teleturniejem “Jeden z dziesięciu”! Czy program zniknie z TVP? O co chodzi?

Z TVP1 zniknęły premierowe wydania “Jednego z dziesięciu”. Zamiast nich pokazywane są powtórki. Wszystko z powodu konfliktu TVP z producentem programu.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE wyznanie Michała Wiśniewskiego! „ŻAL do taty”

– Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na antenie TVP1. W zależności od sezonu, TVP od wielu lat emitowała zarówno odcinki premierowe, jak również najbardziej atrakcyjne serie powtórkowe. W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach TVP1 – stwierdziło Centrum Informacji TVP.

Przyznano jednak, że obecnie trwają negocjacje z producentem teleturnieju. Według TVP, jego oczekiwania wykraczają poza standardy publicznego nadawcy.

– To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego. Taki model współpracy i produkcji dawał uprzywilejowaną pozycję producentowi i możliwość eskalowania przez niego coraz korzystniejszych warunków produkcji audycji, które to audycje wypromowała na swoich antenach TVP – dodano.

Podkreślono, że TVP nie zawrze niekorzystnych umów. Władze telewizji liczą na szybkie porozumienie z producentem.

Ten jednak całą sytuację widzi zupełnie inaczej. Według Euromedia TV nie chodzi o pieniądze, a o zmiany w formacie, na które producent nie wyrazi zgody.

– Euromedia TV nie mogła otrzymać od TVP S.A. praw do formatu, ponieważ TVP S.A. nigdy ich nie posiadała – od początku tego teleturnieju w Polsce wyłącznie Euromedia TV, jako niezależny producent dysponuje prawami do produkcji „Jednego z dziesięciu” na terytorium Polski”. Partnerskie zasady współpracy są najważniejsze dla Euromedia TV – dlatego nie eskalowała i nie eskaluje ona swoich żądań, a przede wszystkim akceptuje konieczność samoograniczeń wynikających z istoty formatu. Ponadto, Euromedia TV zaakceptowała zaproponowane przez TVP S.A. koszty produkcji, więc niezrozumiałe dla producenta jest odnoszenie się do kwestii finansowych w oświadczeniu TVP S.A. – podano.

Kto ma rację w tym sporze? Nie wiadomo. Najbardziej pokrzywdzeni są widzowie, bo nie mogą oglądać swojego ulubionego programu.

Zobacz także: Wielka INWESTYCJA we Wrocławiu. MNÓSTWO nowych miejsc pracy!

Fot. TVP

Źródło: TVP, Euromedia TV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj