Zakrzepica pojawia się po tej szczepionce. Wiemy u kogo występuje najczęściej! Zobacz koniecznie, o jakie osoby chodzi.

Temat szczepionek jest teraz na świecie chyba najbardziej popularny. Nie ma dnia, aby w mediach masowego przekazu nie pojawiało się nic na ten temat. Pojawiają się także różne opinie, w których jedni zachęcają do zaszczepienia się, inni z kolei nie radzą się szczepić. Ostatnio jednak mogliśmy przeczytać informacje, że zakrzepica pojawia się po tej szczepionce. Wiemy u kogo występuje najczęściej!

ZOBACZ TAKŻE: NOWY objaw koronawirusa! NIEPOKOJĄCE odkrycie naukowców

Mowa tutaj o szczepionce AstraZeneca, po której czasami pojawiają się zakrzepy. U kogo występuje?

Zakrzepica pojawia się po tej szczepionce. Wiemy u kogo występuje najczęściej 

Jak informuje Brytyjska Agencja Regulacyjna ds. Leków zakrzepica po szczepionce AstraZeneca pojawia się najczęściej u kobiet i u osób poniżej 30. roku życia. Według badań z pewnością zdarza się o wiele częściej niż u mężczyzn. W dodatku najczęściej wśród osób bardzo młodych.

ZOBACZ TAKŻE: TYLE osób zmarło w Polsce na COVID-19! Zatrważające dane

Brytyjska Agencja Regulacyjna ds. Leków z Wielkiej Brytanii zapewniła jednak, że wszelkie powikłania po szczepionce AstraZeneca są mimo wszystko bardzo rzadkie i nie należy się martwić.

U ilu osób pojawiła się zakrzepica? 

Według danych w Wielkiej Brytanii zakrzepicę stwierdzono u zaledwie 242 pacjentów, z czego zaszczepiono już  22,6 mln Brytyjczyków. 5,9 mln osób otrzymało dwie dawki tej szczepionki.

Szczepionka AstraZeneca skuteczna jest w 76 procentach. Kiedy pojawi się w Polsce?

Szczepionka ma najwyższą skuteczność, jeśli 2. dawka zostanie podana po 12 tygodniach od pierwszej. Do Polski w poniedziałek trafił kolejny 1 mln dawek szczepionki od AstraZeneca 

-powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

To jednak nie wszystko.

AstraZeneca będzie na kilka tygodni rozłożona, bo to jest – niestety – tak, że jakbyśmy w tym tygodniu przeznaczyli cały 1 mln do dystrybucji do punktów szczepień, to później trzeba by po tych iluś tygodniach mieć kolejną gwarancję na 1 mln drugich dawek

-dodał.

Wierzycie w te wszystkie dane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj