Będzie zakaz przemieszczania się? Doradca premiera skomentował tę kwestię.

Ostatnio w Polsce bardzo dużo mówi się na temat obostrzeń. Rząd polski wprowadził już szereg restrykcji. Jakiś czas temu zapowiedział nawet ich luzowanie. Czy zakaz przemieszczania się jeszcze powróci? Doradca premiera właśnie skomentował sprawę.

ZOBACZ TAKŻE: OBOWIĄZKOWE szczepienia? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

Zakaz przemieszczania się? 

Jak informuje portal propolski.pl prof. Miłosz Parczewski, główny lekarz ds. COVID-19 w Zachodniopomorskiem, a przy okazji jeden z doradców premiera Mateusza Morawieckiego zaproponował zakaz przemieszczania się dla niezaszczepionych.

Godzinę policyjną, a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić

-powiedział według doniesień medialnych w swojej rozmowie z RadiemZet.

To jednak nie wszystko.

 Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych

-dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Sukces Ministerstwa Zdrowia! Odzyskano pieniądze za respiratory

Warto jednak zauważyć, że premier Mateusz Morawiecki nie skomentował tych doniesień, a co najważniejsze Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że szczepienia nie będą obowiązkowe.

Na razie nie rozważamy wprowadzenia przymusu szczepień. Do tej pory stosowaliśmy takie podejście, że przekonujemy do szczepień. Historia i doświadczenie pokazują, że to dosyć skuteczna metoda. Wiedza, którą przekazujemy przekonuje ludzi

-powiedział Minister Zdrowia.

Tak, więc słowa profesora nie są oficjalnym komunikatem rządowym.

Co sądzicie na temat pomysłu profesora?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj