Ta firma otrzymała wysoką karę! Klienci płacili zawyżone ceny! O co chodzi?

Firma Fellowes Polska miała narzucać dystrybutorom minimalne ceny sprzedaży sprzętu biurowego w sieci. Spółka będzie musiała zapłacić wysoką karę.

Fellowes Polska dystrybuuje m.in. niszczarki do papieru, urządzenia do laminowania oraz bindownice.

– Zebrane dowody jednoznacznie wskazują, że doszło do zawarcia niedozwolonej zmowy, w której spółka Fellowes Polska narzucała dystrybutorom ceny, po jakich mają sprzedawać sprzęt biurowy w Internecie. W efekcie konsumenci, firmy oraz instytucje przez wiele lat nie mieli możliwości zakupu produktów marki Fellowes po niższych cenach – powiedział Prezes UOKiK Tomasz Chróstny

Zobacz także: ZAMIESZANIE ze SPISEM powszechnym! Co z naszymi danymi?!

Dystrybutorzy nie mieli możliwości otrzymania niższych cen. W trakcie postępowania firma zdecydowała się jednak skorzystać z programu łagodzenia kar i sama dostarczyła dokumentację. Prezes UOKiK obniżył więc sankcję o połowę oraz o dodatkowe 10%, bo firma sama poddała się karze.

Ostatecznie kara to 434 tys. zł. Decyzja jeszcze nie jest prawomocna. Firma może się od niej odwołać.

Cały proceder trwał wiele lat i mocno wpłynął na ceny produktów. Klienci płacili więcej, niż powinni. Na szczęście dotkliwa kara powinna zniechęcić inne firmy do organizowania podobnych nielegalnych procederów.

Zobacz także: Michał Wiśniewski RETUSZUJE zdjęcia! Przyznał się!

Fot. Pixabay

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj