Aktualnie czas na wielkie zmiany ws. emerytur. Lepiej sprawdź o co chodzi. Tej informacji nie możesz przeoczyć. 

Od jakiegoś czasu polski rząd stara się wprowadzać szereg usprawnień i ulepszeń, aby każdy Polak mógł zrobić wszystko szybciej. Teraz przyszedł czas na seniorów. Rząd planuje bowiem wielkie zmiany ws. emerytur. Lepiej sprawdź o co dokładnie chodzi. Tej informacji lepiej nie przegapić! O jakich zmianach mowa?

ZOBACZ TAKŻE: Pobierasz 300 plus? WIELKIE zmiany w programie

Wielkie zmiany ws. emerytur. Lepiej sprawdź! 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planuje wiele zmian, dlatego też przygotowało ostatnio sporą ilość zmian w tym projekt ustawy nowelizacji o ubezpieczeniach społecznych. Według nowego pomysłu Ministerstwa każda osoba, która przechodzi teraz na emeryturę będzie zobligowana do tego, aby świadczenie emerytalne otrzymywać tylko i wyłącznie na swoje konto bankowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zrezygnować z przekazywania pieniędzy do ręki.

Bezgotówkowa forma wypłaty świadczeń długoterminowych ma zostać wprowadzona 1 stycznia 2022 roku. Osoby, które pobierają emeryturę od jakiegoś czasu będą mogły pozostać przy starej formie pobierania świadczenia.

Ponadto dzięki temu rozwiązaniu ograniczone mają zostać koszty, które dany urząd pobiera na świadczenia.

Taka drobna z pozoru zmiana warta jest jednak miliony złotych, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych musi wydać na realizację przekazów pieniężnych 

-taką informację przeczytać można na portalu Money.pl, na którym wypowiedział się Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

ZOBACZ TAKŻE: Problemy neurologiczne wykryte u 80% pacjentów z Covid-19

Warto wiedzieć, że w 2019 roku 81% nowo przyznawanych świadczeń było wypłacanych na rachunku płatniczym.

Co sądzicie na temat tej zmiany? Myślicie, że jest słuszna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj