Już niedługo pojawią się wielkie zmiany w programie 500 plus. Znamy szczegóły! 

Przez wiele lat partia rządząca wprowadziła wiele, różnych programów, które zdaniem polskiego rządu mają pomóc polskim rodzinom. Pojawiło się już 500 plus na pierwsze i na drugie dziecko oraz 300 złotych. Jak się okazuje już niedługo pojawią się wielkie zmiany w programie 500 plus. Znamy szczegóły! Co dokładnie ulegnie zmianie? Sprawdź koniecznie! Bez tej wiedzy możesz pominąć kilka ważnych kwestii.

Wielkie zmiany w programie 500 plus. Znamy szczegóły!

Ministerstwo pracuje właśnie nad wielkimi zmianami ws. 500 plus. Podobno wszelkie wypłaty zostaną przejęte przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). To jednak nie wszystko! Zniesione ma być również składanie coroczne tego samego wniosku. Przez wszystkie lata rodzice dzieci musieli co roku składać wniosek o przedłużenie programu 500 plus. Teraz ma się to zmienić.

Jak informuje Ministerstwo już od 2023 roku wniosek zostanie przedłużany automatycznie. Pojawi się jeszcze jedna wielka zmiana. Już niedługo świadczenie 500 plus będzie wypłacane tylko i wyłącznie w sposób bezgotówkowy. Dzięki temu wszelkie koszty operacyjne znacznie się zmniejszą.

Ministerstwo zaznacza także, że wszystkie te zmiany (bezgotówkowe wypłacanie 500 plus oraz automatyczne wnioski) mają spowodować mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że rząd podjął właściwe decyzje, czy raczej powinno zostać tak jak jest obecnie?

ZOBACZ TAKŻE: Elżbieta Zapendowska ostro komentuje występ Brzozowskiego

ZOBACZ TAKŻE: Produkt Polski wzmacnia rynkową pozycję polskiej żywności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj