Będzie wielka inwestycja we Wrocławiu. Powstanie mnóstwo nowych miejsc pracy! O co chodzi?

We Wrocławiu będą produkowane nakładki medyczne. W ciągu kilku lat w tym regionie powstanie ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy.

Zobacz także: SZCZERE słowa premiera. „Musimy przebudować bardzo wiele elementów”

– Rozwój polskiego przemysłu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, to jeden z priorytetów naszego rządu, co uwypuklimy w opracowanej Polityce Przemysłowej Polski. Cieszy nas, że kolejny inwestor – firma Align Technology, zdecydował się na ekspansję w regionie EMEA, lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski – powiedział Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii.

Firma Align Technology to największy na świecie przedsiębiorca wykorzystujący technologię druku 3D. Codziennie w jego zakładach jest tworzonych 700 000 części nakładek ortodontycznych.

Firma otworzy zakład we Wrocławie. Będzie on pierwszy w Europie i trzeci na świecie. Produkcja w zakładzie ma rozpocząć się w 2022 roku.

– Niezmiernie cieszy mnie decyzja Align Technology o dalszym rozwoju działalności w Polsce. Mówimy o jednym z największych projektów ostatnich lat z branży medycznej w naszym kraju. Istotne znaczenie ma dla nas zarówno charakter, jak i skala tej inwestycji. Nowy projekt to ogromny potencjał jeśli chodzi o zatrudnienie, pracę znajdzie docelowo nawet 2,500 osób – stwierdził Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Wrocław zyska nowy zakład produkcyjny, a Polacy – nowe miejsca pracy. W dobie pandemii to niezwykle ważna wiadomość.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE wyznanie Michała Wiśniewskiego! „ŻAL do taty”

Fot. Pixabay

Źródło: MRPiT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj