Pojawiły się ważne zmiany dla kierowców, które będą aktualne już od czerwca. Lepiej sprawdź, bo możesz dostać wysoką karę!

Co jakiś czas pojawiają się różnego rodzaju zmiany dla kierowców. Tak jest i tym razem. Pojawiły się bowiem ważne zmiany dla kierowców. Aktualne będą już od czerwca. Lepiej sprawdź o co chodzi, bo możesz dostać wysoką karę!

Ważne zmiany dla kierowców! Możesz dostać wysoką karę

Już 1 czerwca pojawią się ważne zmiany dla kierowców. Jeśli się do nich nie dostosują mogą dostać mandat.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście

-możemy przeczytać w nowej ustawie.

Jak ustawa wejdzie w życie wtedy pieszy zawsze będzie miał pierwszeństwo na przejściu na pieszych.

Pojawiła się także ważna informacja dla pieszych. Mogą oni także dostać mandat za korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Kolejne zmiany

Kolejną zmianą jest kwestia ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Teraz nie można bowiem przekraczać prędkości wynoszącej 50 km/h. Ponadto minimalna odległość od samochodu przed nami powinna wynosić 40 metrów.

Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę 

-możemy przeczytać w ustawie.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCY sondaż! WZROST poparcia dla jednej partii

ZOBACZ TAKŻE: Modelowe gospodarstwo wg Ministra Grzegorza Pudy? „Jest wzorem funkcjonowania” [FOTO]

Co sądzicie na temat nowej ustawy dla kierowców?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj