Jest ważna zmiana dla podróżujących! Nowa droga jest już dostępna. O którą trasę chodzi? Gdzie będzie można pojechać szybciej i w sposób bardziej komfortowy?

Kierowcy mogą już jeździć kolejnymi odcinkami drogi ekspresowej S3 w województwie zachodniopomorskim. Oddano aż 42 km nowej trasy na odcinkach Brzozowo – Miękowo, a także Miękowo – Rzęśnica. Inwestycja ma wartość prawie 600 mln zł.

– Oddajemy do użytkowania kierowcom aż 40 km nowej drogi ekspresowej w województwie zachodniopomorskim. Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu, w którym droga S3 będzie ukończona na całym jej przebiegu. Już za trzy lata dotrzemy nią do samego Świnoujścia – stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zobacz także: WYSOKA kara dla TEJ firmy! Klienci mieli ZAWYŻONE ceny!

Droga ekspresowa to część specjalnego korytarza, który łączy Skandynawię z Adriatykiem. Tą trasą codziennie jeździ tysiące ciężarówek. Ponadto to główna magistrala drogowa zachodniej granicy Polski.

W IV kwartale 2021 roku ma zostać ukończona budowa odcinka Lubin – Polkowice. W 2024 roku nastąpi zakończenie realizacji całej trasy drogi ekspresowej S3.

Dzięki ostatnim inwestycjom podróżni mają o wiele większy komfort jazdy. Nie dotyczy to tylko kierowców ciężarówek, ale też osób podróżujących do pracy.

Po ustaniu epidemii drogi przydadzą się też do wakacyjnych wojaży czy innych urlopowych podroży.

Zobacz także: Będziemy jedli OWADY? SZOKUJĄCE ustalenia badaczy

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj