Urząd skarbowy właśnie zdecydował w tej sprawie. Lepiej sprawdź. Chodzi o PIT. O czym dokładnie mowa? 

Ostatnio w skarbówce doszło do kilku nowych, ważnych zmian. W tej sprawie urząd skarbowy zdecydował. Lepiej sprawdź szczegóły. Chodzi o PIT oraz VAT. Co dokładnie trzeba zrobić?

ZOBACZ TAKŻE: Musisz zrealizować TO dzisiaj. Jeśli tego nie zrobisz grozi Ci WYSOKA kara!

Zmiany w skarbówce wyjdą raczej wszystkim na plus, gdyż zwroty będą o wiele szybsze, a wszystko dzięki informatyzacji systemu fiskusa.

Urząd Skarbowy zdecydował. Lepiej sprawdź

Już teraz obsługa zeznań podatkowych ma działać bez pracowników fiskusa. Jak teraz wszystko zostanie rozliczane? Nic prostszego! Większość dokumentów będzie analizowana i rozliczana automatycznie. Celem takiego działania jest skrócenie terminów bez zmiany konkretnych przepisów.

Chcemy automatycznie zwracać VAT i nadpłaty z PIT na rachunki bankowe podatników. Pozwoli to skrócić terminy bez zmiany przepisów

-powiedziała w rozmowie z jednym z portali Anna Chałupa, wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

ZOBACZ TAKŻE: ZAMIESZANIE ze SPISEM powszechnym! Co z naszymi danymi?!

Nowy program “Klient w centrum uwagi KAS”

Zmiany, o których pisaliśmy wcześniej nastąpiły w ramach programu Klient w centrum uwagi KAS.” Jak się okazuje dzięki temu automat będzie działał także w nocy. Wszystkie dokumenty, które wypełnione są poprawnie przechodzą przez system automatycznie. Część z nich przeszła już w kwietniu. Następna część przejdzie w maju. Pod koniec kwietnia automatyczny system obejmie aż 20 milionów dokumentów.

Na ten temat wypowiedział się już także Minister Finansów.

Jestem przekonana, że zmiany poprawią wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej jednocześnie odciążą pracowników urzędów skarbowych. Przede wszystkim jednak spełnią oczekiwania podatników

-zapewnił Minister Finansów.

ZOBACZ TAKŻE: Zakrzepica pojawia się po tej szczepionce. Wiemy u kogo występuje NAJCZĘŚCIEJ!

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że pomysł programu “Klient w centrum uwagi KAS” znacznie usprawni wszystkim funkcjonowanie, czy raczej woleliście, aby wszystko pozostało w starym, wcześniejszym trybie nie zrobotyzowanym?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj