61-letni i 56-letni staż pracy dwóch emerytów, którzy otrzymują najwyższe świadczenia emerytalne jest zaskakujący. Wiemy, ile dokładnie otrzymują i z jakich województw pochodzą!

RMF FM podaje, że najwyższa emerytura wypłacana w Polsce przysługuje kobiecie z województwa kujawsko-pomorskiego! Kobieta pracowała zawodowo przez 61 lat, a na emeryturę przeszła dopiero po 80. roku życia. Kwota świadczenia kobiety to aż 25,3 tys. zł!

Drugim zasłużonym emerytem jest mężczyzna z województwa zachodniopomorskiego, który pracował przez 56 lat, a na emeryturę przeszedł w wieku 74 lat. Wysokość jego emerytury sięga 15,4 tys zł.

Każdy doskonale wie, jak wygląda sytuacja materialna emerytów w Polsce. Większość z nich nie ma tak ogromnych składek na koncie, a co za tym idzie – otrzymują świadczenia mniejsze, niż minimalne.

Czy sytuacja ulegnie zmianie? Na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. Wszystko jest efektem obniżenia wieku emerytalnego oraz lat pracy na nieskładkowych umowach cywilnoprawnych. Na koniec grudnia 2020 roku odnotowano, że blisko 3,1 tys. osób pobierało głodowe emerytury. To liczba większa, niż liczba mieszkańców Białegostoku.

Rząd namawia ludzi do dodatkowego oszczędzania na czas emerytury, jednak pojawiają się gigantyczne problemy, jeśli chodzi o przekonanie Polaków. Przykładem może być totalna porażka programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, z którego wypisało się blisko 70% niezadowolonych pracowników.

Źródło: innpoland.pl

Zobacz także: TO musisz zrobić przed kupnem auta! Inaczej będziesz miał PROBLEMY!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj