W TVP zagości nowy serial. Czy będzie hitem? Podbije serca widzów?

Dwójka wyemituje nowy duński serial pt. „Miłość i medycyna”. To opowieść o pielęgniarkach i pierwszych w historii Danii pielęgniarzach.

Pierwszy odcinek zobaczymy 26 kwietnia o 21:40, a następne od 27 do 29 kwietnia oraz 4 i 5 maja o 21:50.

– Fabuła serialu rozgrywa się w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Przeciwnikami tego eksperymentu są lekarze, zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard. Uważa, że zwyczaje, hierarchia, surowa dyscyplina i etyka pracy „zarezerwowana dla kobiet”, będą trudne do przezwyciężenia dla próbujących w szkole pielęgniarskiej swoich sił mężczyzn – czytamy w opisie produkcji.

Zobacz także: ZAMIESZANIE z teleturniejem „1 z 10”! ZNIKNIE z TVP?

W serialu uczennice przyszpitalnej szkoły pielęgniarskiej będą zadowolone z powodu przyjęcia do placówki chłopców. Jednym z nich będzie młody żołnierz Eric.

„Miłość i medycyna” („Sygeplejeskolen”) to serial, którego reżyserem jest Roni Ezra. Za scenariusz odpowiadali Claudie Boderke i Lars Mering, twórca scenariuszów do serialu „Gang Olsena”.

W głównych rolach występują: Molly Blixt Egelind (jako Anna Rosenfeld), Mikkel Hilgart (jako Peter Romer), Anna Stokholm (jako Lis Sommer), Jesper Groth (jako Toft Bjorn) i Thue Rasmussen (jako Christian Friis).

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE wyznanie Michała Wiśniewskiego! „ŻAL do taty”

Fot. Pixabay

Źródło: TVP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj