W Polsce mamy tragiczną jakość powietrza. Eksperci są przerażeni! Najnowsze badania wykazały coś strasznego.

Smog wpływa na nas i na klimat. Za emisje tzw. pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 odpowiadają przede wszystkim stare piece grzewcze, tzw. “kopciuchy”.

Zobacz także: DUŻE zmiany w sprawie numeru 998. To REWOLUCJA!

– Głównym źródłem emisji pyłu drobnego do atmosfery w Polsce, według danych Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE), są procesy spalania paliw w sektorze komunalno-bytowym, związane z ogrzewaniem budynków z wykorzystaniem paliw stałych. Emitory związane z indywidualnym ogrzewaniem mieszkań i budynków usytuowane są na obszarach zamieszkałych, a emisje te zwykle mają miejsce na niewielkiej wysokości nad poziomem gruntu (tzw. niska emisja) – czytamy w raporcie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Na pojawienie się smogu ma też wpływ transport drogowy oraz przemysł. Dużo też zależy od nas samych. Edukacja ekologiczna w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo zanieczyszcza środowisko i jakie to może mieć konsekwencje.

Każdy z nas może wymienić piec na nowszy (są na ten cel dopłaty), segregować odpady czy zużywać mniej wody. To naprawdę może przyczynić się do poprawy stanu powietrza i chronić naszą planetę.

Zobacz także: Joanna Racewicz ogłosiła radosną nowinę. Wszyscy GRATULUJĄ!

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj