To musisz zrobić przed kupnem auta! Inaczej będziesz miał problemy! Ta czynność zajmie ci chwilę, a może ustrzec cię przed…

Zanim kupisz auto, sprawdź e-usługę Historia Pojazdu. Dzięki temu zweryfikujesz, czy samochód nie był kradziony, złomowany i czy nie ma przekręconego licznika. Serwis jest dostępny za darmo na historiapojazdu.gov.pl. W portalu można znaleźć nie tylko polskie pojazdy, ale również te z zagranicy.

– Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku Polacy skorzystali z e-usługi Historia Pojazdu dokładnie 73 389 115 razy. Z czego tylko w marcu niemal 30 milionów. To zdecydowanie jedna z naszych najpopularniejszych e-usług. Otrzymywane dzięki niej dane mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy – powiedział minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Aby sprawdzić dane, musimy mieć następujące informacje:

– numer rejestracyjny,
– numer VIN,
– datę pierwszej rejestracji.

Wszystko to można znaleźć m.in. w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.

Jeśli chodzi o auta, które nie są zarejestrowane w Polsce, dodatkowo będzie nam potrzebny profil zaufany. Można go założyć bez opłat. Dzięki temu sprawdzimy historię pojazdu i nie damy się oszukać.

Sprzedawcy aut często nie są uczciwi wobec klientów. Strzeżmy się, sprawdzajmy dane w systemie i zachowujmy czujność. Tanio nie zawsze znaczy dobrze.

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, historiapojazdu.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj