Będzie szokująca zmiana! Będą nowe granice dużego miasta! O którą miejscowość chodzi? Co się zmieni?

Chodzi o Rzeszów. To miasto wkrótce otrzyma nowe granice. Skąd takie zmiany? Czym są spowodowane?

– Wojewoda jako przedstawiciel rządu w terenie, ma najlepszą wiedzę, jak zagwarantować rozwój dużych miejscowości, ale także mniejszych ośrodków tak, aby był on zrównoważony – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker. 

Wiceminister Szefernaker wyjaśnił, że poszerzenie i zmiana granic gmin odbywa się każdego roku. Jak to wygląda?

– Najpierw trwają konsultacje społeczne, a odpowiednie organy samorządów podejmują decyzje. Do 30 marca przekazują te decyzje do wojewody. Wojewoda ma czas do 30 kwietnia na zaopiniowanie wniosków samorządów z terenu województwa i przesłanie do MSWiA. Rząd podejmie decyzję do końca lipca tego roku – dodał.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce też zmienić ustawę regulującą zasady zmiany granic gmin. Dzięki temu ma być mnie kontrowersji przy wprowadzaniu takich modyfikacji.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki wyjaśniła, że dotarły trzy wnioski w sprawie zmiany granic. Dotyczą miejscowości Racławówka Doły, Kielanówka i Malawy.

Do Rzeszowa dołączy sołectwo Racławówka Doły. Wniosek w tej sprawie został już pozytywnie zaopiniowany. Rzeszów więc powiększy się o nowe terytorium.

Zobacz także: TRAGICZNA jakość powietrza w Polsce! Eksperci biją na ALARM

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj