Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na bardzo szczere słowa. Zapowiedział wielkie “przebudowanie”. O co chodzi?

Chodzi o ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Premier wypowiedział się na ten temat.

– Musimy przebudować bardzo wiele elementów naszego życia gospodarczego i życia społecznego. Transformacja energetyczna będzie wymagała od nas głębokich zmian w wielu sektorach. Dlatego powinna być prowadzona przede wszystkim w sposób sprawiedliwy i zrównoważony, z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań i specyfiki poszczególnych państw – powiedział premier.

Zobacz także: WIELKI sukces Dody! Zewsząd płyną GRATULACJE!

Premier Mateusz Morawiecki był gościem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021. Organizatorem debaty była Fundacja Czyste Powietrze. Wydarzenie patronatem objął premier.

– Wszystkie nasze działania muszą prowadzić do tego, żeby ten koszt transformacji był rozłożony właściwie. Tak, żeby te grupy społeczne, które są najmniej uposażone, najbardziej uzależnione również od dotychczasowego naszego modelu energetycznego miały perspektywę zmiany i my o taką perspektywę zabiegamy. To również jest nasz cel, żeby doprowadzić do zmian klimatycznych na zasadzie takiej, która będzie sprawiedliwa społecznie – stwierdził premier Morawiecki.

Polska otrzyma spore pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i w ramach Umowy Partnerstwa. Pójdą one na inwestycje ekologiczne, w tym na rozwój elektromobilności i wodoromobilności.

Polska chce postawić na ekorozwój i na inwestycje, które będą przyjazne dla naszej planety.

Zobacz także: NIESAMOWITA stylizacja Dagmary z „Królowych życia”! SZOK!

Źródło: Kancelaria Premiera

Fot. screen YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj