Na temat szczepień na całym świecie jest teraz bardzo głośno. Czy to oznacza, że szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe? Ta informacja nie pozostawia złudzeń!

Od jakiegoś czasu obywatele na całym świecie szczepią się przeciwko COVID-19. Mimo to w wielu państwach epidemia koronawirusa wciąż trwa. Jak się okazuje również szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe. Gdzie dokładnie i o co chodzi?

ZOBACZ TAKŻE: Prawda nt. tej szczepionki wyszła na JAW! Zrezygnowano z podawania jej ludziom

Jak widać szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe w Wałbrzychu. Taką decyzję podjęli radni tego miasta. Obowiązkowo zaszczepić będą się musiały osoby zamieszkujące na terenie miasta oraz pracujące w Wałbrzychu. 22 radnych było za uchwałą, z kolei 3 było przeciwnych.

Chcemy tą uchwałą doprowadzić do tego, że więcej wałbrzyszan, Polaków będzie myślało o tym, że warto się zaszczepić, żeby być zdrowym, żeby nie sprawiać zagrożenia dla bliskich

-powiedział  Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

To jednak nie wszystko.

Gotowość do zaszczepienia się w Polsce, według danych, którymi dysponujemy sprzed dwóch dni, gotowość do zaszczepienia się wynosi poniżej pięćdziesięciu procent. To oznacza, że jeżeli ta tendencja się utrzyma czeka nas jesienią kolejna, czwarta fala. Zamknięcie gospodarki, kin, szkół, przedszkoli 

-dodał.

Zaznaczył, że jeżeli nie zaszczepimy się do końca roku wielu Polaków może umrzeć.

Spodziewaliście się takiej decyzji radnych?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj