Omikron nie zwalnia i doprowadza So kolejnych wzrostów zakażeń. Jeden z objawów zakażenia tym wariantem koronawirusa jest często pomijany. Warto o nim wiedzieć.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia wariant Omikron częściej niż inne warianty koronawirusa powoduje ból gardła (53 proc. zbadanych przypadków), a także kaszel oraz gorączkę.

Omikron rzadziej prowadzi z kolei do utraty węchu lub smaku. Często powoduje jednak bóle mięśni i stawów a także nudności, wysypki, wymioty i ogólne zmęczenie. Może jednak powodować jeszcze jeden objaw, który często zostaje przemilczany.

Jak czytamy na Portal.abczdrowie.pl, zdaniem dr Nisa Aslam, lekarza rodzinnego z Londynu, Omikron może objawiać się również w postaci zapalenia spojówek. W Wielkiej Brytanii ten symptom określono jako “pink eye”, czyli “różowe oko”.

Zdaniem prof. Jerzego Szaflika, Kierownika Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, objawy zakażenia koronawirusem faktycznie mogą występować w oczach. Naukowiec wskazuje, że zaczerwienione oczy i zapalenie spojówek mogą wskazać na założenie koromawirusem. To jednak najrzadziej występujące z objawów. Według danych WHO na 56 tysięcy zakażonych, objaw wystąpił i zaledwie 0,8 proc. pacjentów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj