Rząd postanowił zmobilizować Polaków do szczepień. W środę odbyło się spotkanie, na którym pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował o nowych działaniach, które mają na celu zachęcić do skorzystania z Narodowego Programu Szczepień. Do rozdania będzie mnóstwo gotówki.

 

Nowe zasady w kwestii szczepień.

Program szczepień ruszył w naszym kraju pełną parą. Michał Dworczyk przekazał, że już od 1 lipca możliwe będą szczepienia, które będzie można zrealizować w dowolnym punkcie. Zatem przyjęcie II dawki preparatu, zostanie znacznie uproszczone. Oprócz tego rząd zapewnia bezpośredni kontakt z seniorami 70+, którzy będą mieli możliwość zaszczepić się we własnym domu. Wkrótce samorządy będą miały za zadanie telefonicznie skontaktować się z seniorami z danej gminy, w kwestii szczepionki.

 

 

Mobilne punkty szczepień oraz wysokie nagrody dla gmin!

Wraz z dniem 15 czerwca wojewodowie zapewnią mobilne punkty szczepień, podczas trwania imprez masowych. Przewidziane są także nagrody dla gmin. W środę na spotkaniu rządu, pełnomocnik ds. szczepień zaznaczył: “Chcemy wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia 75% przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel. W każdej gminie, gdzie będzie najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 mln zł na dowolny cel. Ta gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 mln zł”. 

 

 

W loterii do wygrania kilka cennych nagród, o wartości kilku milionów złotych. 

1 lipca zostanie uruchomiona loteria, w której do zgarnięcia będą między innymi samochody oraz miliony złotych. Ma zostać zrealizowana przez Totalizator Sportowy przy dodatkowym wsparciu spółek skarbu państwa. Samorządy będą mogły wziąć udział w loterii, a co 2000 osoba wygra 500 złotych. Każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

 

Nagród jest sporo, a ich wartość naprawdę robi wrażenie. Co tydzień losowane będą nagrody w wysokości 50 tys. złotych, hulajnogi elektryczne czy vouchery na paliwo. Co miesiąc do wygrania mają być samochody hybrydowe oraz dwie wygrane w wysokości 100 tys. złotych. W wielkim finale będzie można wygrać 2 razy po milion złotych, a także dwa samochody hybrydowe.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: wiadomosci.radiozet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj