Rząd Rosji chce sporządzić listę “nieprzyjaznych krajów”. Nowosti powiedział, że istnieją kryteria, które kwalifikują państwa na czarną listę! Rosja bierze sprawy w swoje ręce.

Rosja niebawem sporządzi listę “krajów nieprzyjaznych” Moskwie. Rząd kieruje się “konkretnymi” kryteriami, które określają kwalifikację krajów na czarną listę tego potężnego kraju. Wiemy, że wydalono też kolejnych dyplomatów z państw Unii Europejskiej.

Minister Rosji zapowiedział, że na listę nie trzeba czekać długo. Rząd ma konkretne wytyczne, a wszystkie powody, które kierują rząd do takich decyzji powinny być zrozumiałe. Z pewnością na liście takich krajów znajdą się Stany Zjednoczone.

Z dziennika “Izwestija” wynika, że Rosja chce na swojej liście umieścić także Czechy, Polskę, Litwę, Estonię i Łotwę. Dziennik powołuje się na pozyskanie informacji z ramienia struktur państwowych. Drugie źródło nie wykluczyło Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady i Ukrainy.

W kwietniu prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o niepokojących działaniach państw Zachodnich wobec Rosji. Niepokojące działania polegają na ograniczeniu zatrudnienia w ambasadach i konsulatach Rosjan.

Rosyjskie MSZ poinformowało, że nakaz wyjazdu z kraju otrzymało kilku dyplomatów Słowacji, Łotwy, dwóch z Litwy i jeden dyplomata Estonii. To nie wszystko. 18 kwietnia Czechy wydaliły z Pragi rosyjskich dyplomatów, ponieważ uznano, że w ich szeregach znajdują się osoby, które pracują dla służb specjalnych Rosji.

Źródło: onet.pl

Zobacz także: Agenci CBA w domu Banasia! „To w czystej postaci państwo policyjne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj