Od jakiegoś czasu Polacy szczepią się przeciw COVID-19. Teraz Ministerstwo Zdrowia potwierdziło przywilej dla zaszczepionych. O co dokładnie chodzi?

Ostatnio szczepionki przeciwko COVID-19 to jeden z najbardziej głośnych tematów na świecie. Teraz w Polsce pojawiły się kolejne informacje na ten temat. Czy czas na przywilej dla zaszczepionych?

Przywilej dla zaszczepionych

Łukasz Bok, który prowadzi stronę KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe ogłosił ostatnio, iż Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że rząd wprowadził właśnie przywilej dla zaszczepionych, a ogłoszone to zostanie na dniach.

Polacy, którzy zostali zaszczepieni dwiema dawkami szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca i jedną Johnson&Johnson ma dotyczyć ten przywilej. Na czym przywilej dla zaszczepionych miałby polegać?

Osoby zaszczepione miałyby być nie wliczane do limitu gości na imprezach okolicznościowych.

Żadnych przywilejów? 

Jeszcze nie tak dawno Ministerstwo zapowiadało, że nie mają w planach wprowadzić żadnych przywilejów dla osób, które się zaszczepią. Michał Dworczyk powiedział wtedy, że “największym przywilejem dla osób zaszczepionych jest bezpieczeństwo.”

Jak widać teraz się to zmieniło, gdyż portal Money.pl postanowił zapytać o rzekome przywileje przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

“(…) podobnie jak teraz osoby zaszczepione będą wyłączone z takiego limitu”

-powiedziała Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska, naczelnik ds. mediów w resorcie.

Oto informacja, którą przekazał Łukasz Bok:

Przywileje dla zaszczepionych

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że takie przywileje są słuszne? Jesteście tym zaskoczeni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj