Siergiej Ławrow wypowiedział się ostatnio na temat działań Europy wobec Ukrainy. Padły przerażające słowa. Zobacz co powiedział o całej Europie. 

Od kiedy na Ukrainie wybuchła wojna rosyjscy politycy regularnie na wielu konferencjach, spotkaniach i wywiadach wypowiadają się na temat konfliktu na Ukrainie, a także działań, które zostały podjęte przez Zachód.

Teraz w Internecie pojawiła się wypowiedź znanego, rosyjskiego polityka i przyjaciela prezydenta Rosji – Siergieja Ławrowa. Po raz kolejny powtórzył, że na Ukrainie nie dochodzi do wojny, tylko do tzw. operacji specjalnej. Stwierdził, że najważniejszym celem prezydenta Rosji na Ukrainie jest „denazyfikacja i demilitaryzacja Ukrainy”.

To już nie tylko Donieckie i Ługańskie Republiki Ludowe, ale też obwód chersoński, obwód zaporoski i wiele innych terytoriów

-powiedział Siergiej Ławrow.

Ławrow zagroził Europie

Dodał, że dla Rosji nie jest do zaakceptowania fakt, że na Ukrainie lub w jej części miałby rządzić Wołodymir Zełeński lub jego zastępca i posiadać broń, która byłaby zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rosji.

Odniósł się także do działań Zachodu. Poinformował, że jeżeli Zachód dalej będzie wspierał Ukrainę i wysyłał broń, wtedy Rosja zdecyduje się rozszerzyć swoje cele.

 Jeśli kraje Zachodu dostarczą broń dalekiego zasięgu Ukrainie, to te cele jeszcze się rozszerzą 

-zaznaczył.

W mediach masowego przekazu pojawiają się jednak spekulacje dotyczące Rosji, z których wynika, że Rosja wcale tak dobrze nie radzi sobie podczas konfliktu. Ponadto pojawiły się także problemy w uzupełnianiu oddziałów.

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z Ukraińcami hitem. Nie możesz tego przegapić (WIDEO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj