Premier Mateusz Morawiecki potępił działania Rosji. Chodzi o agresywny atak. Okazało się, że…

Grupa Wyszehradzka pod przewodnictwem Polski jest solidarna z Czechami w sprawie ataków Rosji na ten kraj.

Zobacz także: DUŻE zmiany w sprawie numeru 998. To REWOLUCJA!

W czasie wideokonferencji przywódcy państw V4 omówili ostatnie wydarzenia. W specjalnej deklaracji szefowie rządów Polski, Węgier oraz Słowacji poparli Czechy w związku z udziałem agentów Rosji w działaniach, które doprowadziły do eksplozji składzie amunicji w Vrběticach w roku.

– W dokumencie krytycznie oceniono również nieproporcjonalne środki podjęte przez Rosję w odpowiedzi na uzasadnione decyzje Republiki Czeskiej oraz zaoferowano Czechom wsparcie dyplomatyczne i konsularne. Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej wyrazili również gotowość, by wspólnie z innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej podjąć działania wzmacniające odporność na tego rodzaju zagrożenia – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

17 kwietnia okazało się, że z Czech wydalono 18. pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Pradze. Byli oni pracownikami rosyjskich służb specjalnych.

Solidarność dla Czech wyraziły też: NATO i wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borell.

Sprawa wygląda na poważną. Na szczęście państwa V4 są solidarne i razem potępiły działania Rosji. To się nazywa prawdziwa lojalność.

Zobacz także: Joanna Racewicz ogłosiła radosną nowinę. Wszyscy GRATULUJĄ!

Fot. screen z YouTube

Źródło: Kancelaria Premiera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj