Od ponad roku cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Z tego też powodu pojawiło się wiele restrykcji, przez które dzieci nie mogły chodzić stacjonarnie do szkoły. Szykuje się, więc powrót do szkół w wakacje. O czym mowa?

Od tego czasu kiedy COVID-19 szaleje na całym świecie w wielu krajach pojawiło się sporo restrykcji, które wprowadzali rządzący. Mimo obostrzeń liczba zakażeń nie spadła i trzeba było wprowadzić jeszcze więcej obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Jak odebrać ŚWIADECTWO szkolne? Ministerstwo Edukacji wyjaśnia

Wielu uczniów właśnie przez to nie mogło chodzić do szkoły i uczono się zdalnie. Teraz czas na powrót do szkół w wakacje? W Polsce? Nie, na szczęście nie w Polsce. Taki plan ma Ministerstwo Edukacji we Włoszech.

Nie do przecenienia byłaby szansa na odbudowę więzi wśród młodych. Kryzys sanitarny nieuchronnie uwypuklił wcześniejsze problemy, ukazał nierówności i zwiększył trudności. Dlatego opracowaliśmy plan wsparcia, pomostu między tym rokiem szkolnym a następnym, będącego dla dzieci i młodzieży okazją do pogłębienia wiedzy, umiejętności i powrotu do życia w grupie

-powiedział Minister Patrizio Bianchi.

Letnia szkoła czasów pandemii ma być pełna serdeczności, pomagać uczniom po trudnym okresie spędzonym na nauce w domu i bez codziennych kontaktów z rówieśnikami

-dodał Minister.

Myślicie, że powrót do szkół w wakacje to dobry pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj