Niedawno zapowiedziano luzowanie obostrzeń. Jak się okazuje teraz może się to zmienić. Rząd nie pozostawia złudzeń. 

Koronawirus atakuje cały świat od ponad roku. Przez ten czas rządzący zdążyli wprowadzić już mnóstwo obostrzeń. W niektórych krajach zostały one już zniesione, w innych będą stopniowo luzowane. Ostatnio polski rząd zapowiedział luzowanie obostrzeń także w Polsce, jednak teraz pojawiły się pewne wątpliwości. Ponowny lockdown? Rząd nie pozostawia złudzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Bez szczepienia nie zrobimy zakupów?! NIEPOKOJĄCE informacje

Ponowny lockdown? 

Wiceminister Zdrowia – Waldemar Kraska powiedział, że luzowanie obostrzeń może nie nastąpić. Wszystko przez majówkę. Dodał, że wszystko zależy od liczby zakażeń po majówce. Jeśli będzie wysoka, wtedy luzowanie obostrzeń może nie być możliwe.

Mam sygnały od moich znajomych, że bardzo dużo osób wyjeżdża z miast, dużo osób jest już w miejscowościach wypoczynkowych. Niepokoi mnie to. Po prostu po ludzku niepokoi, ponieważ każda nasza mobilność może spowodować, że nowych zakażeń będzie zdecydowanie więcej

-powiedział wiceminister zdrowia.

Zaznaczył, że bardzo ważne jest aby obywatele przestrzegali wszelkich rządowych wytycznych.

Luzowanie obostrzeń

Rząd zaplanował luzowanie obostrzeń stopniowo. Jak dokładnie to będzie wyglądać?

“od 1 maja można uprawiać sport na świeżym powietrzu, 4 maja otwierają się galerie sztuki i muzea, a także sklepy budowlane i meblowe, 8 maja mają pracować hotele, a w połowie miesiąca gastronomia, kina i teatry, a imprezy będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu z limitem 25 osób”

-możemy przeczytać na jednym z portali.

Myślicie, że luzowanie obostrzeń jest słuszne?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj