W ostatnim czasie Internet obiegło przerażające nagranie, na którym zarejestrowano śmierć jednego z cywili. Filmik tym bardziej mroży krew w żyłach, gdyż oprawcami są najprawdopodobniej funkcjonariusze kolumbijskiej policji. 

 

Dziennikarze The New York Times badają szczegóły zajścia oraz proszą o pomoc w identyfikacji miejsca z nagrania. Jedną z osób, która analizuje całe zajście jest Christiaan Triebert. Zamieścił on na swoim Twiterze następujący wpis: “Czy posiadacie jakieś dodatkowe informacje na temat tego filmu? (…) Badamy fakty dotyczące tego zdarzenia, wygląda na to, że funkcjonariusze kolumbijskiej policji kogoś rozstrzeliwują. Napiszcie do nas, jeśli wiecie coś jeszcze. Ich akcent sugeruje, że to mogło się dziać w Bogocie”. 

 

 

Wszystko wskazuje na to, że całe zajście miało miejsce w Ibague. Jest to miejscowość znajdująca się w środkowej Kolumbii. Wskazują na to ściana oraz wysoki płot zarejestrowane na nagraniu. Triebert wystosował w związku z tym odkryciem specjalny apel: “Otrzymaliśmy zawiadomienie, że to może być Ibagué, a konkretnie okolice La Floresta lub Varsovia. Jeśli rozpoznajecie to miejsce, wyślijcie mi wiadomość prywatną”.

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: Twitter – Christiaan Triebert

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj