Z pewnością wiele obywateli pobiera świadczenie 300 plus. Jak się jednak okazuje teraz pojawią się wielkie zmiany w programie. O co chodzi? 

Jak z pewnością wiemy społeczeństwo od kilku lat pobiera świadczenie 500 plus. Ponadto obywatele mogą liczyć także na 300 plus. Czy od teraz nastąpi likwidacja 300 plus? Nie! Nic z tych rzeczy. Rodzice nadal będą mogli pobierać program “Dobry start.” Z tym, że nastąpi sporo zmian.

ZOBACZ TAKŻE: Będą OGROMNE pieniądze na INTERNET. „To priorytet”

Jak się okazuje w 2021 roku wnioski o 300 plus można będzie złożyć jedynie przez Internet. Dlaczego tak zdecydowano? Ma to podobno spowodować wzrost efektywności oraz bezpieczeństwa programu.

Taką informację przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Pieniądze uzyskane przez złożenie wniosku o 300 plus zostaną przelane na konta bankowe rodziców.

Pojawiły się jednak głosy, że nie wszyscy rodzice mogą dać radę wypełnić wniosek przez Internet. Ministerstwo zapewniło jednak, że jeżeli któryś z rodziców miałby taki problem będzie mógł udać się do wskazanych przez Ministerstwo punktów tj. urzędów, w których wszyscy uzyskają wszelką pomoc.

Przypomnijmy, że według danych w ubiegłym roku co trzeci formularz był składany w formie tradycyjnej, a nie przez Internet.

Jaka jest Wasza opinia na temat nowego pomysłu Ministerstwa? Myślicie, że powinna być możliwość składania wniosków zarówno w formie tradycyjnej jak i przez Internet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj