Najbliższe godziny w południowo-zachodniej części Polski mogą okazać się niebezpieczne. Sprawdź, gdzie obowiązują obostrzenia. Przewidywane są porywy wiatru osiągające nawet 90 km/h i gradobicia.

IMGW opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alarmy obowiązują aż w pięciu województwach:

dolnośląskim,

opolskim,

śląskim (z wyłączeniem północnych powiatów),

lubuskim (z wyłączeniem powiatów północnych),

wielkopolskim (z wyłączeniem powiatów północnych i wschodnich).

Burzom miejscami mogą towarzyszyć obfite opady deszczu oraz porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie nawet do 90 km/h. Gdzieniegdzie może spaść grad.

Prognoza na czwartek

Według IMGW, burze z gradem mogą się pojawić w województwach: dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim oraz śląskim i małopolskim z oprócz południowych powiatów. Tam największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu oraz burze.

Prognoza na piątek

W piątek możemy się spodziewać burz z gradem w zupełnie innej części kraju mianowicie w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia obowiązujące na terenie województwa małopolskiego. Dotyczy ono zlewni górnego Dunajca. Spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich. Możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych. Jeśli czwartkowe prognozy opadów burzowych potwierdzą się zjawisko to może mieć bardzo gwałtowny charakter. Alarmy obowiązywać będą do piątku do godziny 9.

ALARMY PIERWSZEGO STOPNIA

Obowiązują też alarmy hydrologiczne pierwszego stopnia w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Prognozowane są tam opady burzowe. Na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych przewidywane są gwałtowne wzrosty stanów wody oraz lokalne podtopienia.

Tu również alarmy będą obowiązywać do piątku do godziny 9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj