Tragiczny finał poszukiwań 11-letniego chłopca zaginionego w Katowicach. Śledczy znaleźni ciało dziecka w niedzielę wieczorem. Głównym podejrzanym w sprawie jest 41-letni mężczyzna. 

 

Policja odnalazła ciało chłopca na terenie Sosnowca w dzielnicy Niwka. Do porwania doszło na jednym z katowickich placów zabaw. Nagrania monitoringu zarejestrowały jak 41-latek z Sosnowca porywa 11-letniego Sebastiana, po czym odjeżdża. W niedzielny wieczór funkcjonariusze zatrzymali domniemanego sprawcę. On sam przyznał się do winy. W poniedziałek mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie poprowadzone będzie śledztwo.

 

Prokurator Łubniewski informuje: “Śledztwo zostanie wszczęte w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu. Na jutro prokurator planuje doprowadzenie tego mężczyzny, ogłoszenie mu zarzutu i przesłuchanie. Po przesłuchaniu prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja w przedmiocie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego”. Śledztwo rozpocznie się od sekcji zwłok dziecka, które ma za zadanie wykazać przyczynę zgonu.

 

Sebastiana poszukiwano już od soboty, a w niedzielę policja opublikowała zdjęcie wraz z rysopisem dziecka. 11-latek miał wrócić do domu o godzinie 19:00, jednak poprosił matkę o dodatkowe półgodziny zabawy. Ta zgodziła się, lecz jej syn nie powrócił już do domu, ani nie nawiązał żadnego kontaktu. Zaniepokojona kobieta w pierwszej kolejności poszukiwała dziecka na własną rękę, a ok. 22 zawiadomiła policję.

 

Śmierć chłopca poruszyła mieszkańców całego kraju. Do sprawy odniósł się między innymi prezydent Katowic Marcin Krupa, który po zaginięciu chłopca, upublicznił tę wiadomość na Facebooku. Dowiedziawszy się o śmierci 11-latka, złożył wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim, pisząc: “Tak straszne i niedające się opisać okrucieństwo pozostawia nas wszystkich w szoku i rozpaczy. Rodzinie, Bliskim i całej lokalnej społeczności składam wyrazy głębokiego współczucia”

Źródła:

eska.pl

wydarzenia.interia.pl

Foto.: se.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj