Czy już teraz pojawi się obowiązek zapłaty gotówką? Jak się się okazuje jest pewien projekt. 

Od jakiegoś czasu rząd polski wprowadza wiele różnych projektów. Najpierw było to 500 plus na jedno dziecko, później i na drugie jeszcze później 300 złotych. Ostatnio zapowiedziano także wiele zmian w systemie emerytalnym. Wszystko wskazuje na to, że pojawił się jakiś nowy projekt. Czy już teraz pojawi się obowiązek zapłaty gotówką?

Pojawi się obowiązek zapłaty gotówką?

Jak informuje Rzeczpospolita prezydent Andrzej Duda już niedługo pojawi się nowy projekt ustawy dotyczący obowiązku zapłaty gotówką. Co to dokładnie oznacza i co by się zmieniło? Po wejściu w życie tego projektu każdy konsument, który znajduje się na terenie Rzeczpospolitej będzie mógł dokonać zapłaty za pomocą gotówki, wtedy gdy doszłoby do świadczenia usług umowy sprzedaży. Jeśli ktoś pojawiłby się np. w sklepie spożywczym czy w gastronomii wtedy też nie można by było odmówić zapłaty gotówką.

Czy dojdzie do wyjątków? Oczywiście pojawią się wyjątki i będą dotyczyły chociażby jeśli działalność prowadzona by była przez Internet lub “firma prowadzi działalność w miejscu bez obecności personelu, a także w trakcie imprezy masowe, jeśli zostanie umieszczona wcześniej stosowna informacja w regulaminie tej imprezy.”

Ponadto obowiązek możliwości zapłacenia gotówką w żadnym wypadku nie może wiązać się z innymi opłatami.

Co sądzicie na temat tego nowego pomysłu?

ZOBACZ TAKŻE: ATAKUJE ozdrowieńców! Czarny grzyb rozprzestrzenia się błyskawicznie

ZOBACZ TAKŻE: Modelowe gospodarstwo wg Ministra Grzegorza Pudy? „Jest wzorem funkcjonowania” [FOTO]

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj