Od jakiegoś czasu coraz więcej dowiadujemy się nt. COVID-19. Tym razem odkryto nowy objaw koronawirusa. Pojawiło się niepokojące odkrycie naukowców. 

Na temat COVID-19 ciągle pojawiają się nowe informacje. Tym razem naukowcy z Wielkiej Brytanii odkryli nowy objaw koronawirusa. O co dokładnie chodzi i jak go poznać?

ZOBACZ TAKŻE: GROŹNY wariant koronawirusa! Padły SZOKUJĄCE słowa

Nowy objaw koronawirusa

Naukowcy z Wielkiej Brytanii właśnie pojawił się nowy objaw koronawirusa. Pojawienie się poprzecznych linii na paznokciach może oznaczać, że byliśmy zarażeni SARS-CoV-2. Ten objaw nazywany jest “covidowymi paznokciami.”

Jak to rozpoznać? Niestety, mamy złe wieści.

Linie Beau, które powstają po COVID-19 niczym się nie różnią od tych, które się pojawiają w przypadku innych chorób wirusowych

-powiedziała prof. Aleksandra Lesiak z Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego.

Niepokojące odkrycie naukowców

Jak się okazuje linie na paznokciach pojawiają się najczęściej kilka tygodni po przebytej chorobie lub nawet 2, 3 miesiące po. Może to dotyczyć też osób, które COVID-19 przeszły bezobjawowo.

Coraz częściej mamy pacjentów, którzy doznają różnych nietypowych objawów neurologicznych czy neuralgicznych. Dopiero po wykonaniu testu na przeciwciała okazuje się, że byli zakażeni SARS-CoV-2. W tym przypadku może być podobnie

-stwierdził prof. Lesiak.

Nie trzeba jednak tego leczyć, gdyż pojawia się to na paznokciach wtedy, gdy choroba dawno minie.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj