Teraz czas już na nowe 500 plus. Minister przekazał Polakom zaskakujące informacje na ten temat. 

500 plus od lat było programem, który dostawali rodzice najpierw na drugie dziecko, a później także na pierwsze. Partia rządząca wprowadziła szereg programów, których celem było wsparcie polskich rodzin. Teraz sytuacja Polaków nie jest najlepsza przez panującą epidemię koronawirusa. Rząd ma jednak nowy plan. Już czas na nowe 500 plus. Minister Zdrowia właśnie przekazał nowe, szczegółowe informacje na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE: 500 plus TYLKO dla zaszczepionych?! Pojawiły się SZOKUJĄCE informacje

Nowe 500 plus – na czym polega? 

Rząd planuje wprowadzić tzw. “zdrowotne 500 plus.” Wszystko po to, aby pomóc Polakom w czasie pandemii. Będzie pokrywało wszelkie badania diagnostyczne dla osób, które ukończyły 40 rok życia. Koszt tych badań ma zostać pokryty przez Ministerstwo Zdrowia. Jak poinformował Dziennik Gazeta Prawna rząd cały czas pracuje nad tym programem. Minister Zdrowia – Adam Niedzielski wypowiedział się już na ten temat udzielając krótkiego wywiadu dla Dziennika Gazety Prawnej.

Ma on polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po COVID-19 mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia – wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo

-powiedział Minister Niedzielski.

Na razie nie wiadomo jeszcze nic na temat szczegółów. Według mediów szczegóły mają zostać przekazane opinii publicznej już w czerwcu. Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna bon ma objąć takie badania jak np: mammografia i cytologia, badanie prostaty, sprawdzanie poziomu cholesterolu, pomiar ciśnienia oraz tworzenie lipidogramu.

Tym programem rząd chce odpowiedzieć na aktualne problemy związane z epidemią koronawirusa i o wiele słabszą służbę zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd planuje NOWĄ opłatę! Wiemy jaki sprzęt obejmie

Podobno zniesione mają być również limity do specjalistów “by ułatwić dalszą opiekę nad osobami, u których badania potwierdziłyby nieprawidłowości i zaburzenia zdrowotne.” 

Co sądzicie na temat nowego programu?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj