“Połączyły nas rozmowy o zdrowiu, przedsiębiorczości i o tym, jak Polska będzie wyglądała po pandemii”. Nowa formacja Andrzeja Sośnierza, Agnieszki Ścigaj i Pawła Szramki. 

O powstaniu nowego koła poselskiego przy ul. Wiejskiej poinformowała Agnieszka Ścigaj. Koło nosi nazwę “Polskie Sprawy” i takimi będzie się zajmowało.

Nie zgadzamy się, aby w polskiej polityce za normalne uważane było to, że poseł suwerennej Polski jest towarem, którym można handlować i przekładać, i że niezależnemu posłowi można mówić, chociaż sam tak nie myśli, a jego wyborcy się z tym nie zgadzają. Nie zgadzamy się na to, że trzeba nienawidzić przeciwnika.” – tak przekonywała posłanka na konferencji.

Ciekawa jest obecność Andrzeja Sośnierza w “Polskich Sprawach”. “Od dłuższego czasu wyrażałem jasno swoje odrębne stanowisko odnośnie tak zwanego sposobu walki z epidemią” – przypomniał. Na jego decyzję o odejściu z PiS wpłynęła również niezgoda na oburzającą politykę podatkową rządu. Za przykład podał podatek cukrowy: “On nic nie dał, jest polityką fiskalną. Tu jest pewne zakłamanie, mówimy o zdrowiu, a tu nie o to chodzi“.

W obozie rządzącym dochodziło do podsycania antagonizmów, kłótni i szukania haków. Takie przedstawienie “kulisów” pracy partii PiS z pewnością przyczyniło się w dużej mierze do odejścia Sośnierza z partii. Mimo wszystko polityk potwierdził, że odchodzi z klubu PiS, ale pozostaje w Porozumieniu Jarosława Gowina.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: Agenci CBA w domu Banasia! „To w czystej postaci państwo policyjne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj