Niestety sytuacja podczas pandemii jest coraz bardziej dramatyczna. Młodzi prawnicy apelują do prezydenta Andrzeja Dudy. “Zostaliśmy bez środków do życia” – mówią. 

Koronawirus dał w kość wielu branżom w Polsce. Widać to w wielu przypadkach, kiedy to firmy przeżywają kryzys i trudno jest im z niego wyjść. Problem ma również spora ilość przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd planuje NOWĄ opłatę! Wiemy jaki sprzęt obejmie

Młodzi prawnicy apelują

Młodzi prawnicy apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o mianowanie na stanowiska asesorskie w sądach. Według nich część osób z powodu COVID-19 pozostała bez środków do życia.

Jestem aplikantem sędziowskim. W listopadzie 2020 r. ja oraz 95 moich koleżanek i kolegów z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zdaliśmy egzamin sędziowski. Po wyborze miejsc asesorskich w grudniu ubiegłego roku, w lutym 2021 r. Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwały w przedmiocie przedstawienia prezydentowi wniosków o mianowanie nas na wybrane przez nas stanowiska asesorów sądowych. Uchwały te w przeważającej części zostały przekazane do Kancelarii Prezydenta około 15 marca br. Obecnie Kancelaria dysponuje już uchwałami i dokumentami dotyczącymi wszystkich egzaminowanych aplikantów. Mimo to, do tej pory nie został wyznaczony termin naszych nominacji (…)

-pisze dla WP anonimowo jeden aplikant.

Co istotne, od początku lutego 2021 r. pozostajemy bez środków do życia, nie jesteśmy również objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Nie otrzymujemy żadnego wynagrodzenia, czekamy cały czas na rozpoczęcie pracy w wymiarze sprawiedliwości 

-dodaje.

Odpowiedź Kancelarii Prezydenta

Wirtualna Polska skierowała zapytanie do Kancelarii Prezydenta. Od razu otrzymano odpowiedź, że mianowanie asesorów na stanowiska zostanie przyspieszone.

Uprzejmie informujemy, że sprawy w zakresie mianowania do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w sądzie rejonowym pozostają w toku procedury awansowej. W chwili obecnej projekty postanowień o mianowaniu do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego znajdują się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

-odpisano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj