Od ponad roku w całej Polsce koronawirus zbiera swoje żniwo. W tym też czasie polski rząd wprowadza ciągle wiele różnych obostrzeń. Pomimo, iż program szczepień ruszył pełną parą wciąż pojawiają się nowe restrykcje. Jak się jednak okazuje Minister Zdrowia zapowiedział luzowanie obostrzeń. Jest data!

Zarówno w Polsce i na świecie w związku z epidemią koronawirusa pojawiło się już wiele obostrzeń. W wielu krajach zostają one powoli zniesione, natomiast w sporej ilości państw pojawia się coraz to więcej restrykcji, a rządzący wprowadzają nawet godzinę policyjną.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ wychodzenia z domu?! Jest data

Pomimo, iż rząd na majówkę nie zdecydował się na luzowanie obostrzeń. Jak stwierdził Minister Adam Niedzielski obostrzenia zostaną przedłużone do co najmniej 3 maja, a później być może zostaną poluzowane. Po majówce zapowiedział np. powrót do zabiegów planowych i powolne odbudowywanie służby zdrowia.

Najbliższe dwa-trzy miesiące to będzie powrót do normalnego leczenia, zajmowania się zdrowiem w takim sensie jak zajmowaliśmy się nim w czasie przedpandemicznym

-powiedział Minister Zdrowia.

Od 4 maja bowiem zniesiona ma zostać rekomendacja do ograniczenia zabiegów planowych w szpitalach.

To była smutna konieczność spowodowana tym, że musieliśmy poświęcić wszystko walce z COVID-19. Teraz chcemy przerzucić siły i środki na leczenie w innych zakresach 

-dodał.

Myślicie, że to oznacza luzowanie obostrzeń przez rząd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj