Masz zadłużenie? Co masz zrobić? Okazuje się, że sprawa nie jest trudna. Wystarczy tylko…

Można skorzystać z oferty tzw. firmy oddłużeniowej. Wcześniej dokładnie zapoznajmy się z warunkami. Niestety, często zdarza się, że zamiast wyjść z długów, wpadamy w jeszcze większe problemy.

Zobacz także: DUŻE zmiany w sprawie numeru 998. To REWOLUCJA!

– Przestrzegam konsumentów, aby nie podejmowali pochopnie decyzji o skorzystaniu z usług firm oferujących pomoc przy spłacie zadłużenia. Powinni w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, przeczytać wszystkie dokumenty, dowiedzieć się, co konkretnie taka firma oferuje i jakie wynagrodzenie pobierze. Może się bowiem okazać, że próbując się wydostać z pętli zadłużenia, konsument wpadnie w jeszcze gorsze tarapaty finansowe. Warto także pamiętać, że profesjonalną pomoc prawną świadczą miejscy i powiatowi rzecznicy konsumentów – z ich wsparcia możemy bezpłatnie skorzystać, gdy wystąpi spór z przedsiębiorcą – powiedział Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Firmy oddłużeniowe proponują bardzo atrakcyjne warunki. Później jednak okazuje się, że rzeczywistość jest inna a opłaty za usługi – bardzo wysokie.

Pamiętajmy też o kontroli. Jeśli płacimy za usługę, powinniśmy mieć prawo otrzymania raportu z jej realizacji.

– Dokładnie przeczytaj umowę (nawet jeśli jest długa) i inne dokumenty oraz materiały dotyczące sposobu działania firmy oddłużeniowej. Zwróć uwagę m.in. na warunki i terminy wypowiedzenia kontraktu przez obie strony oraz sposoby rozliczenia wpłat w takiej sytuacji – podkreślono.

Każda oferta jest wyłącznie ofertą. Wiążące zapisy znajdują się tylko w umowie. Nie sugerujmy się więc ulotkami. Zawsze czytajmy, co podpisujemy.

Zobacz także: Joanna Racewicz ogłosiła radosną nowinę. Wszyscy GRATULUJĄ!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj