Potwierdzono pierwszy przypadek małpiej ospy w Polsce. Wiadomość przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie podano, gdzie wykryto przypadek małpiej ospy.
– Mieliśmy ok. 10 podejrzeń małpiej ospy, próbki są badane. 10 czerwca to dzień, gdy mamy pierwszy przypadek – przekazał minister zdrowia na konferencji prasowej zorganizowanej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Z kolei rzecznik resortu poinformował, że pacjent u którego wykryto małpią ospę przebywa na izolacji w jednym ze szpitali. Ministerstwo nie ujawnia miejsca hospitalizacji zakażonego małpią ospą.
Jak powiedział portalowi WP rzecznik resortu zdrowia „nic nam nie grozi i nie ma mowy o epidemii” ponieważ służby zadziałały bardzo sprawnie. Pacjent nie jest Polakiem a do szpitala trafił bezpośrednio po rozpoznaniu podejrzenia małpiej ospy.
Małpia ospa pojawiła się w Polsce. Jakie są objawy?
Małpia ospa to odzwierzęca choroba wirusowa. Jej przypadki odnotowuje się najczęściej na terenie Afryki środkowej i zachodniej. Objawami małpiej ospy jest gorączka, wysypka skórna i bóle głowy. Wysypka początkowo pojawia się na twarzy by po chwili rozprzestrzenić się po reszcie ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj