Dzisiaj premier ogłosił luzowanie obostrzeń. Niewielu jednak spodziewało się zniesienia tej restrykcji. 

Koronawirus w Polsce pojawił się na początku zeszłego roku. Od tego też czasu rząd polski wprowadza szereg lockdownów. Jak dowiadujemy się z najnowszej konferencji prasowej teraz czas na luzowanie obostrzeń. Niewielu spodziewało się zniesienia tej restrykcji.

ZOBACZ TAKŻE: Indyjska mutacja koronawirusa. WHO nie ma WĄTPLIWOŚCI!

Luzowanie obostrzeń

Dziś doszło do wspólnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef rządu ogłosił właśnie szybsze luzowanie obostrzeń. Jeśli wskaźnik  zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 wtedy rząd najprawdopodobniej zniesie nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Cały czas będzie trzeba natomiast nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKIE zmiany ws. emerytur! Lepiej sprawdź

Na oficjalnej konferencji premier zapowiedział, że już 21 maja – w kinach czy teatrach będą otwarte, ale tylko w 50%.

Wcześniej czyli 28 maja zostaną otwarte kluby fitness, siłownie, baseny i solaria. Basen także będzie działał jedynie w 50%. Warto pamiętać, że na siłowniach i klubach fitness będzie limit 1 osoby na 15m kwadratowy. 29 maja dojdzie do otwarcia gastronomii wewnętrznej, będzie także możliwość zorganizowania komunii lub wesela. Zmiany nastąpią również w edukacji – szkoły podstawowe oraz średnie będą uczyły się stacjonarnie.

Cały czas jednak będzie trzeba zachować wszelkie środki ochrony. Mowa tutaj chociażby o używaniu płynów do dezynfekcji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj