Długo zapowiadany odcinek specjalny “Przyjaciół” to tak naprawdę program z udziałem obsady. Dlaczego nie zobaczymy powrotu serialu?

Na HBO GO od dziś możemy obejrzeć  trwający ponad półtorej godziny program “Przyjaciele: Spotkanie po latach”, czyli długo wyczekiwany odcinek specjalny kultowego sitcomu.

Widzowie nie ukrywali swojej radości, że Jennifer Aniston(Rachel), David Schwimmer (Ross), Courteney Cox (Monica), Matthew Perry(Chandler), Lisa Kudrow (Phoebe) i Matt LeBlanc  (Joey) znów wystąpili razem – a większość fanów nie doczytała, iż to nigdy nie miał być odcinek fabularny, lecz długa rozmowa z obsadą.

Nie ma szans na prawdziwy powrót

Pytanie o nowy odcinek “Przyjaciół”  padło podczas “Spotkania po latach”, a zadał je prowadzący – James Corden. Lisa Kudrow postanowiła zabrać w tej sprawie głos. Mówiła, że to prawdopodobnie zepsuło by idealne zakończenie, które zostało przedstawione w 2004 roku.

“To zależy od [twórców serialu] Marty [Kaufmann] i David [Crane’a]. Raz słyszałam, jak to mówili, i ja się z nimi całkowicie zgadzam, że bardzo ładnie zakończyli serial. (…) Musieliby odkręcić wszystkie te dobre rzeczy, żeby były [nowe] historie” – powiedziała serialowa Phoebe.

Marta Kaufmann powtórzyła w programie to, co powtarza od lat: że “Przyjaciele” to opowieść o tym okresie w życiu, kiedy grupka przyjaciół jest twoją rodziną. Kiedyś to się kończy – i zaczyna się nowy etap. Dokładnie to wydarzyło się w finale serialu. Twórcy serialu są zdania, że trudno byłoby pobić to, czego dokonali w oryginalnych “Przyjaciołach” – dlatego tak powrotowi po latach stanowczo mówią “nie”.

“Zrobiliśmy serial, który chcieliśmy zrobić. Zrobiliśmy go jak należy i zakończyliśmy go” – powiedział Crane w 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj