Aleksander Kwaśniewski wraz ze swoją małżonką w lutym zarazili się Covid-19. Pomimo tego, że oboje pokonali wirusa, był prezydent Polski skarży się na liczne dolegliwości, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Policjant zastrzelony w Raciborzu. Wszystko zaczęło się od…

 

Powikłania po Covid-19 są zmorą współczesnych czasów. Wielu ozdrowieńców zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, głównie na tle neurologicznym. Podobnie jest w przypadku Aleksandra Kwaśniewskiego, którego dolegliwości znacząco wpływają na jego codzienne funkcjonowanie.

 

Podczas rozmowy z “Faktem”, były prezydent Polski opisał szczegółowo dolegliwości, z którymi obecnie przyszło mu się mierzyć: “Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby” – informuje Kwaśniewski.  “Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć” – kontynuuje w dalszej rozmowie były prezydent.

 

Problemy z koncentracją oraz pamięcią występujące po Covid-19 są nazywane “Mgłą mózgową”. Niestety na obecną chwilę nie ma na nią lekarstwa. Objawy można łagodzić za pomocą zbilansowanej diety, wypoczynkiem oraz zrównoważoną aktywnością fizyczną. Mgła powinna ustąpić sama po pewnym okresie, jednak nie następuje to szybko. Z tego powodu jest uznawana za jedno z bardziej męczących powikłań. Pacjenci mają także spore problemy z codzienną komunikacją, a także tzw. zamglenia świadomości.

 

Jego małżonka także nie jest wyjątkiem. Po przebyciu choroby zmaga się z zapaleniem nerek oraz ma spore problemy z alergią.

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj