Koronawirus na świecie rozprzestrzenił się już na dobre. Teraz naukowcy potwierdzili, że tu zarazisz się najłatwiej! Tego nikt się nie spodziewał.

Koronawirus na świecie po raz pierwszy pojawił się w Chinach, a dokładniej w mieście Wuhan. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że epidemia COVID-19 na całym świecie potrwa aż tak długo i że obejmie prawie każdy zakątek ziemi. Ostatnio naukowcy potwierdzili, że tu zarazisz się najłatwiej. Takiego przebiegu zdarzeń chyba nikt się nie spodziewał.

ZOBACZ TAKŻE: TYLE osób zmarło w Polsce na COVID-19! Zatrważające dane

Koronawirus. Tu zarazisz się najłatwiej 

Naukowcy pochodzący z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego postanowili zbadać czas od 2 marca do 2 maja. Zebrano dane ludzi z największych miast takich jak: Atlanty, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku, Filadelfii, San Francisco, a także Waszyngtonu.

Jak wynika z badań najbardziej niebezpieczne jest przebywanie w restauracji bo tam też masz największe szanse, aby zarazić się groźnym wirusem. Wszelkie badania opublikowane zostały w magazynie naukowym “Nature.”

Badanie skomentował także profesor, który zajmował się doświadczeniem.

Restauracje były zdecydowanie najbardziej ryzykownymi miejscami, ryzyko zakażenia było w nich blisko cztery razy większe niż w siłowniach czy kawiarniach

-powiedział prof. Jure Leskovec.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna zmiana w wyglądzie Andrzeja Dudy! Tego nikt się nie spodziewał

To jednak nie całość odpowiedzi. Profesor wytłumaczył także przeprowadzono wyżej wymienione badanie.

Infekcje występowały bardzo nierównomiernie. Wytypowaliśmy około 10 proc. najbardziej uczęszczanych miejsc, które stanowią źródło ponad 80 proc. wszystkich infekcji. Są to zatłoczone, zamknięte przestrzenie, gdzie ludzie przebywają przez dłuższy okres

-zaznaczył prof. Jure Leskovec.

Jak wynika z przeprowadzonych badań pomimo, iż restauracje znajdują się na pierwszym miejscu jako najbardziej ryzykowne, równie łatwo zarazić się można także w innych miejscach takich jak: sklepy spożywcze, siłownie, kawiarnie, hotele, kościoły i związki wyznaniowe oraz gabinety lekarskie oraz dentystyczne.

Co sądzicie na temat takiego typu badań? Myślicie, że restauracje rzeczywiście mogą być najbardziej niebezpieczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj