Michał Dworczyk poinformował o majowych zapisach na szczepienia przedsiębiorców, którzy chcą zaszczepić pracowników. Warunkiem jest chęć wyrażona przez 300 chętnych pracowników nawet z rodzinami.

“To będzie ważny kanał szczepień. Zakłady pracy będą organizowały dla swoich pracowników takie szczepienia. Przez ostatnie dni konsultowaliśmy i wypracowywaliśmy ostateczną wersję zasad na jakich będzie to odbywało z pracodawcami.” – powiedział na konferencji poniedziałkowej Michał Dworczyk. Prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek szczegóły opublikuje strona rządowa.

4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa znajdzie się formularz zgłoszeniowy. dzięki niemu zakłady pracy wyrażą chęć do szczepienia. O kolejności będzie decydowała hierarchia napływania zgłoszeń, jak potwierdził Michał Dworczyk.

Minister @michaldworczyk w #KPRM: Planujemy szczepienia w zakładach pracy- to będzie ważny kanał szczepień. Na wejście do programu pozwala zebranie 300 pracowników bądź pracowników i ich rodzin chętnych do zaszczepienia. Dzisiaj te zasady zostaną zawieszone na stronach rządowych. pic.twitter.com/Kog3Ik2q6n

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 26, 2021

Prawdopodobnie zapisy ruszą 4 maja, więc nie wiadomo kiedy miałyby się odbyć szczepienia. Niewątpliwie wszystko zależy od regularności dostaw dawek szczepionek do kraju. Niewątpliwie pracodawcy muszą też porozumieć się z ośrodkiem leczniczym, który w rezultacie podejmie się szczepienia pracowniczej grupy.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: „Nie miałam pojęcia”. Oprah Winfrey powiedziała, co myśli o wywiadzie z Meghan i Harrym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj