Podczas badań nad skutecznością oraz bezpieczeństwem szczepionek na Uniwersytecie Oksfordzkim odkryto iż pomieszanie dwóch preparatów: Astry Zeneki oraz Pfizera potęguje efekty uboczne u dorosłych osób. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w programie przyjmowania szczepionek mogą mieć wpływ na zmniejszenie ich efektywności

 

Przeprowadzane analizy jednoznacznie wykazały, że mieszanie preparatów ma kolosalny wpływ na zwiększanie efektów ubocznych. Co istotne, odkryto jednak, że przy zmniejszeniu dawek preparatów, wśród pacjentów zauważono słabsze efekty uboczne.

 

ZOBACZ TAKŻE: Apel włoskiego premiera. “Rezerwujcie wakacje w Italii, nie możemy się was doczekać”

 

W przeprowadzonym eksperymencie 1 na 10 pacjentów, którym podano dwie dawki preparatu Astry Zeneki w odstępie czterech tygodni, skarżyło się na wystąpienie gorączki. Natomiast po wstrzyknięciu jednej dawki Astry Zeneki, a następnie analogicznie Pfizera, bez względu na kolejność, tendencja negatywnych odczuć wzrosła o 34%. Profesor Snape, opiekun przeprowadzanych badań jasno podkreśla: “Te same rzeczywiste różnice dotyczą innych objawów, takich jak dreszcze, zmęczenie, ból głowy, złe samopoczucie i bóle mięśni”. Warto zaznaczyć, że wszystkie działania niepożądane był krótkotrwałe, a naukowcy zadbali o bezpieczeństwo przebiegu badania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tom Cruise ma problemy w Polskim sądzie. Poszło o most na terenach Śląska

 

 

Eksperyment wstrzyknięcia równocześnie dwóch preparatów jednocześnie przyjął nazwę Com-Cov ,a badania rozpoczęły się już w lutym. Osobom pracującym przy projekcie zależało na analizie jaki wpływ na organizm będzie miało zaszczepienie drugą dawką innego preparatu. Badania w dalszym ciągu są prowadzone. W kwietniu rozszerzono ich zasięg przez dodanie 1050 ochotników, którzy testują różne kombinacje preparatów, począwszy od Moderny i Novavax  po Pfizera i Astrę Zeneke.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa mutacja Covid-19 wykryta w Polsce. Są nowe zasady!

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: anglia.today

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj