Jak można skorzystać z rehabilitacji po COVID-19? Okazuje się, że nie jest to skomplikowane.

Rusza rehabilitacja postcovidowa. Będzie z niej można skorzystać w uzdrowiskach i zakładach rehabilitacji. Niebawem taka możliwość pojawi się też w poradniach i domach pacjentów.

Już ponad 100 placówek przystąpiło do programu rehabilitacji postocvidowej.

Zobacz także: GIGANTYCZNA kara dla Biedronki! Nie było wątpliwości

– Przygotowaliśmy pakiet odbudowy zdrowia Polaków po pandemii składający się z pięciu elementów. Jednym z nich jest rehabilitacja postcovidowa. Takie rozwiązanie będzie powszechnie dostępne, nie tylko w uzdrowiskach, ale także w warunkach domowych – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Rehabilitacja postcovidowa zostanie sfinansowana przez NFZ. W jej ramach pacjenci zyskają też wsparcie psychologa.

Rehabilitacja ambulatoryjna lub domowa potrwa najdłużej 6 tygodni.

– Pacjent do rehabilitacji postcovidowej może być skierowany do 6 miesięcy od zakończenia choroby COVID-19 – wyjaśnił Filip Nowak, pełniący obowiązki prezesa NFZ.

Na rehabilitację postcovidową będzie wystawiane skierowanie, króre wypisze nam lekarz po zakończeniu leczenia koronawirusa.

Najczęstsze powikłania po COVID-19 to: problemy z oddychaniem, mniejsza sprawność organizmu, bóle mięśni czy nawet depresja.

Warto pomyśleć nad skorzystaniem z rehabilitacji. Koronawirus pozostawia w naszych organizmie trwały ślad. Nie możemy tego lekceważyć. Zdrowie jest najcenniejsze, a jeśli zaniedbamy sprawę teraz, później konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Zobacz także: Joanna Racewicz ogłosiła radosną nowinę. Wszyscy GRATULUJĄ!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj