Jak będzie można odebrać świadectwo szkolne? Ministerstwo Edukacji i Nauki właśnie wydało oświadczenie w tej sprawie. Co w nim napisano?

30 kwietnia jest ostatnim dniem zajęć dla uczniów ostatnich klas liceów i techników. Przed pandemią z tej okazji odbywały się szkolne akademie. Jak będzie w tym roku?

Zobacz także: Będziemy jedli OWADY? SZOKUJĄCE ustalenia badaczy

– W związku z ograniczeniem stacjonarnej pracy szkół nie będą mogły odbyć się tradycyjne uroczystości zakończenia zajęć, podczas których absolwenci otrzymywali świadectwa. W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Tryb i terminy odbioru świadectw określa każda szkoła – podało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Każdy uczeń, który ukończył szkołę, musi otrzymać świadectwo. Jeśli jest pełnoletni, kwituje jego odbiór podpisem.

Szkoły same ustalają, jak to ma wyglądać w praktyce. Czy odbędą się spotkania w małych grupach, czy może uczniowie będą musieli przyjść do szkoły indywidualnie.

Pamiętajmy, że świadectwo musi zostać wydane w formie papierowej. Każda inna forma jest jedynie informacją o wynikach edukacji, a nie ważnym dokumentem!

Podstawą prawną jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków.

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska chwali się CIĄŻOWYM brzuszkiem! „Wzruszające, wyjątkowe”

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj